0:00

خروج از یک سیستم ورشکسته یک استراتژی حفظ سرمایه است و خود به یک استراتژی مشخص با هدفی شفاف نیاز دارد تا به درستی اجرا شود و دور باطل را شکست دهد.

app download

app download

app download

چگونه باید از یک شرکت ورشکسته خارج شد

همانطور که در جستار قبلی «چگونه باید وارد یک ساختار ورشکسته شوید» مطرح شد،‌ هر سیستم کاری قواعد خاص خود را دارد و اهمیتی هم ندارد که در چه سطحی از کسب و کار قرار دارد؛ تنها چیزی که اهمیت دارد قوانین حاکم بر مدیریت دارایی و سازمانی است. این قوانین بر خلاف تصور اکثریت مردم نه تنها پیچیده نیستند بلکه بسیار ساده هم هستند.

در شرایط زیر تقریبا غیرممکن است که شرکت ورشکسته بازگشت داشته باشد:

  • اگر سیستم سازمانی و مالی غیرقابل بازگشت است و زیرساختی برای بازسازی وجود نداشته باشد،
  • اگر میزان بدهی بسیار بیشتر از مجموع دارایی و طلب باشد و راه حلی مشخصی هم برای خروج وجود نداشته باشد،
  • اگر اعتبار برند بسیار لطمه خورده باشد و مردم دیگر راغب به همراهی با برند نباشند،
  • اگر نیروی کاری دست از کار کشیده است و دیگر حاضر به همراهی با سیستم یا فردی نباشند،
  • اگر طلبکارها توانایی صبر کردن ندارند و وثیقه‌ها را به حالت اجرایی در آورده‌اند،
  • و اگر مدیریت یا صاحب شرکت دیگر نه علاقه هدایت یا نگه داشتن شرکت را دارد یا فرد مناسبی هم برای این کار پیدا نکرده‌ باشد و تمامی مصادیق بالا هم در حال اتفاق هستند.

همانند دونالد ترامپ رفتار کنید و سعی کنید هوشمندانه از این دور باطل خارج شوید و تلاش خود را در حوزه‌ای دیگر که برای آن انگیزه و منابع کافی دارید مصرف کنید.

اصول خروج از یک ساختار ورشکسته یا زمین خورده

۱. احساسات را کنار بگذارید، نگرانی و اظطراب به شما کمکی نمی‌کنند، اگر خوشحال نیستید و کسب و کار شما هم برای شما احساس شادابی، سرزندگی و درآمدزایی نمی‌آورد، از آن خارج شوید.

۲. همانند جستار قبلی «چگونه باید وارد یک ساختار ورشکسته شوید»، تیم مالی و حقوقی خود را همراه داشته باشید تا مشکلات جدی مالی و حقوقی برای شما اتفاق نیافتد.

۳. بهترین راه‌حل ممکن خروج را پیدا کنید و اقدام به خروج کنید.

۴. قبل از هر کار لیست دارایی‌ها، بدهی‌ها و طلب‌ها رو مشخص کنید تا ارزش شرکت شما مشخص شود.

۵. اقدام به وصول طلب‌ها و سپس پرداخت بدهی‌ها از جمله حقوق پرسنل کنید.

۶. از هیاهو و شلوغ‌بازی دوری کنید، اگر پرسنل یا طلب‌کارها متوجه تمایل شما به خروج شوند، یکباره به شما مراجعه می‌کنند و قطعا دچار مشکل می‌شوید. بعلاوه خریداران دارایی‌های شما پیام نا‌ امیدی و اجبار را دریافت می‌کنند و مبلغ کمتری را به شما پرداخت می‌کنند. بنابراین نیت خودتان را همیشه مخفی نگه دارید.

۷. یک برنامه دقیق و زمانبندی شده برای فروش داشته باشید.

۸. تا جایی که می‌شود تعدیل حراست، تخلیه انبار و نیروی اداری را در مرحله آخر انجام دهید. اخرین نفر قبل از خروج شما نگهبانی باید باشد.

۹. مراقب دزدی‌ها باشید (اصلا هم اهمیتی ندارد که شرکت شما در ایران است یا آمریکا). به محض عمومی شدن خبر فروش، انبار و تجهیزات مورد حمله (شوخی نگیرید) قرار می‌گیرد. بنابراین شما یک ضریب ۱۰-۲۵ درصدی برای کمتر بودن دارایی‌های خود در ذهن داشته باشید.

۱۰. اگر انبار، فروشگاه، کارخانه یا دفتر شما خریداری دارد، شرکتی را معامله کنید که این دارایی‌ها در اختیار آن شرکت باشند، با این کار شما بسیار آسان‌تر معامله می‌کنید، عوارض و مالیات بسیار کمتری را پرداخت می‌کنید، از اعلام ورشکستگی و روبرو شدن با عواقب آن را فرار می‌کنید و خریدار به سادگی و با تغییر نام شرکت یا برند شما و با مبلغی بسیار مناسب اقدام به راه‌اندازی برند یا شرکت خود می‌کند و بعلاوه از مزایای سابقه شرکتی شما هم در صورت تمایلش بهره می‌گیرد. بنابراین یک معامله برد –برد برای طرفین است.

۱۱. حتما قبل از شروع پروسه خروج، از قوانین شرکتی، کشوری، دارایی، بیمه یا هر ارگان و سازمان مربوطه دیگری با خبر شوید تا تمامی مراحل را به صورت شفاف و کاملا قانونی سپری کنید.

۱۲. حتما با خریدار خود شفاف باشید، قانونا تمامی بدهی‌های شرکتی که اعلام نشده باشد بعد از واگذاری با شما می‌باشد، اما در صورت توافق طرفین و رعایت موازین قانونی نقل و انتقال و از جمله سه بار روزنامه رسمی کردن اعلان رسمی فراخوان پرداخت بدهی در سازمان ثبت شرکت‌ها، می‌توانید مسئولیت بدهی را انتقال دهید. برای اطلاع بیشتر حتما با یک مشاور حقوقی در این زمینه صحبت کنید.

۱۳. دفاتر دارایی در ایران مدت زمان ۱۰ ساله دارند بنابراین عاقلانه است که شما به خریدار دفاتر ۱۵ ساله اخیر شرکت را تحویل دهید و با تحویل هر دارایی یا متعلقات شرکتی، رسیدی از خریدار یا نماینده قانونی او دریافت کنید.

۱۴. زمین‌های شرکت‌های صنعتی به صورت ۹۹ ساله می‌باشند، بنابراین در هنگامی که شما می‌خواهید زمین را انتقال دهید باید از قوانین و هزینه‌ها آن آگاهی کامل را داشته باشید. (به همین دلیل پیشنهاد من برای معامله سهام است تا دیگر درگیر این موضوعات نشوید، هرچند که شما باید خریدار را از هزینه‌های احتمالی آگاه سازید یا از او بخواهید که قبل از معامله خود به سازمان‌ها مربوطه مراجعه کند) یا اینکه کلا تمامی هزینه‌های شرکت شهرک‌های صنعتی یا دیگر ارگان‌ها را کاملا به او محول کنید.

۱۵. در هنگام خروج و اطمینان از پرداخت تمامی دیون دولتی یا شخصی یا شرکتی، مطمئن شوید که شخص شما هم بهره‌ای از این خروج می‌برد. شما اول باید در قبال خود متعهد باشید بعد دیگران.

۱۶. بررسی کنید که فروش شرکت به صورت یک جا برای شما سودآورتر است یا مرحله‌ای.

۱۷. از تمامی مدارک نقل و انتقال یک نسخه نگه دارید و حتما به صورت قانونی و با حضور شاهد فروش را انجام دهید تا بعدا به مشکل برخورد نکنید.

۱۸. اگر خریدار به صورت چکی از شما خرید را انجام می‌دهد حتما از یک تیم حقوقی مناسب بهره بگیرید و مشاوره‌های لازم را در این خصوص انجام دهید.

۱۹. در صورت داشتن شریک در کسب و کار، با شرکای خود شفاف برخورد کنید و اگر برنامه‌ای برای پول باقیمانده دارید آن‌ها را در جریان بگذارید،‌ شاید آن‌ها هم علاقه‌مند باشند تا مجددا با شما شریک شوند.

۲۰. اگر معامله‌ای انجام دادید، طمع نکنید، طمع نقطه مرگ استراتژی شما است. تلاش کنید یک رابطه حرفه‌ای با خریدار خود داشته باشید.

۲۱. اگر برنامه مشخصی برای بعد از خروج دارید، سریعا اقدام کنید، اگر برنامه‌ای برای پول ندارید آن را به یک منبع مطمئن که ارزش کلی را حفظ می‌کند، تبدیل کنید، سپس کمی استراحت کنید، به سفر بروید و با فکری آزاد و سنجیده اقدام به سرمایه‌گذاری مجدد کنید. برای اطلاع بیشتر می‌توانید در دوره مدیریت مالی یا راه‌اندازی کسب و کار ثبت نام کنید.

۲۲. از جزئیات معامله، پول باقیمانده و استراتژی خود برای آن با هیچ‌کس به جز شرکای خود صحبت نکنید. پول نقد بسیار سریع‌تر از آنچه که فکر می‌کنید خرج می‌شود.

۲۳. هر کاری که دوست دارید انجام دهید و خود را نگران نظر مردم نکنید، حتی اگر دوست داشتید یک سطل آتش بزنید و پول‌ها را درونش بریزید. این پول متعلق به شما است، اما به خاطر داشته باشید سرمایه‌گذاری کردن پول در جاهای امن بسیار بهتر از آتش زدن و خرید یک مازراتی است. (البته اگر با مازراتی بخواهید فردی را تحت تاثیر قرار دهید و یک قرارداد میلیاردی بگیرید بحث دیگری است).

۲۴. اگر پس از فروش، پولی برایتان باقی نماند، این‌گونه نگاه کنید که دیگر نه بدهی دارید و نه نگرانی و با خیالی آسوده می‌توانید به آینده فکر کنید و کسب و کار جدیدی را شروع کنید. پس نگران نباشید و بدهی‌های خود را اول تسویه کنید. آینده فیکس نیست و فرصت‌های بیشتری نصیب شما می‌شود فقط باید حواستان جمع باشد.

۲۵. اصول حرفه‌ای و قانونی را در تمامی شرایط حفظ کنید و قبل از هر صحبت یا مذاکره‌ای تمامی عواقب و جوانب را بررسی کنید.

۲۶. اگر می‌توانید به نیروی کاری خود مزایایی بیشتر از مبالغ پیش‌بینی شده پرداخت کنید. در درازمدت این موضوع به شهرت و برند شخصی شما کمک می‌کند.

۲۷. اگر برای خروج از بحران سوال داشتید یا نیاز به کمک داشتید، درخواست مشاوره از متخصص این حوزه نشانه ضعف نیست بلکه نشان‌دهنده اراده شما برای حل یک مشکل اساسی است و البته همیشه می‌توانید از مشاوره شخصی من استفاده کنید.

۲۸. قبل از اقدام به خروج، تمام تلاش خود را برای حفظ شرکت انجام دهید تا در آینده دچار پشیمانی نشوید، اگر واقعا راه‌حل دیگری پیدا نکردید اقدام به خروج کنید. پشیمانی بسیار قدرتمندتر از چیزی است که تصور می‌کنید، بنابراین حتی اگر شده از مدیریت خارجی بهره بگیرید تا اگر بشود شرکت یا برند شما را حفظ کند. در واقع از استراتژی خروج به عنوان آخرین استراتژی خروج از بحران بهره بگیرید.

۲۹. اخلاق فروش را رعایت کنید، این مورد قطعا در فروش شرکتی به شما کمک می‌کند چراکه یک فرایند زمان‌بر است و شما باید با خریدار خود تعاملات زیادی داشته باشید.

۳۰. از زندگی خود لذت ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *