۴ ستون اصلی یک کسب و کار

مدت
متوسط
38 درس
امتحان 0
7 دانش آموز

سرمایه‌گذاری کردن بر روی خودتان مهمترین کاری است که شما در زندگی می‌توانید انجام دهید.

در این دوره یاد می‌گیرید که چگونه کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید، بسط دهید و به سطح بالاتری برسانید. این دوره برای کسانی مناسب است که می‌خواهند یک کسب و کار را راه‌اندازی کنند و به دنبال رشد چشمگیر یک شرکت یا موسسه بزرگ هستند. مطالب به گونه‌ای تهیه شده‌اند که مفاهیم را به زبان ساده بیان کنند و از مفاهیم تکنیکال رشته‌های مدیریت پرهیز کرده‌ایم چراکه در راه‌اندازی یک کسب و کار عوامل بسیار مهم‌تری وجود دارد تا تفسیرهای تکنیکال رشته مدیریت. بنابراین در استفاده از این پیشنهادات و تکنیک‌ها دقت داشته باشید چراکه در شرایط مختلف شما باید دقت کافی برای انتخاب مسیر درست و به کارگیری این تکنیک‌ها را داشته باشید.

اشتباه نکنید، در این مسیر سختی و ناهمواری زیادی وجود دارد، آن هم اگر تازه مسیری وجود داشته باشد. حالا سوال این است که آیا این یک مسیر درست برای حل مشکلات و به دست آوردن نتیجه است؟

ما در این دوره از این سختی‌ها و مشکلات صحبت می‌کنیم. تکنیک‌ها و نکات بسیاری را ذکر می‌کنیم که در شرایط متفاوت عملی باشند. در این خصوص صحبت می‌کنیم که نوع شخصیت مدیران و بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌ها باید چه ویژگی‌هایی را داشته باشند و شما برای به دست آوردن شانس موفقیت باید مراقب چه موضوعاتی باشید و چه کارهایی را اساسا نباید انجام بدهید.

نقاط مهم تمرکز دوره

ذهنیت کارآفرینی

صدای درون خودتان را بشنوید و قدم اول خودتان را بردارید. باقی فقط تکرار است.

دوره راه اندازی کسب و کار سیامک فریدونی

استراتژی

بهترین استراتژی‌ ممکن را یاد بگیرید تا هدف قابل دستیابی باشد.

تاکتیک‌ها

تمام حرکت‌های درست را انجام بدهید تا در مسیر درست قرار بگیرید.

این که هر فردی قبل از انجام کار به خوبی به عواقب ناشی از اون فکر کند بسیار عالی و ارزشمند است، منتها یک مشکل وجود دارد؛ تا کاری انجام نگیرد، نمی‌شود کامل فهمید که کجا ایراد هست و در کجا فرد قدرت و استعداد دارد. پس این تصمیم گرفتن و حرکت بر اساس فکر است که امکان به هدف رسیدن را فراهم می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید که برای آینده خودتان کاری اساسی انجام دهید، خوب فکر کنید که چه کاری می‌خواهید انجام بدهید، چرا این کار را می‌خواهید انجام بدهید؛ در راستای تحقق آن تصمیم بگیرید و حرکت کنید.

آواتار کاربر

سیامک فریدونی

من سیامک فریدونی هستم کارآفرین و فارغ‌التحصیل دانشگاه UTM مالزی؛ رئیس هیئت مدیره شرکت طراحی مهندسی و توسعه ساخت پتروشیمی هوران، مدیرعامل سابق شرکت آبکاری فلزات کارون و بنیان‌گذار آکادمی آموزشی فریدونی. در چند سال اخیر وارد حوزه سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای چابک شده‌ام که در حال حاضر با مرکز فن‌آوری و کسب و کار استان خوزستان همکاری دارم.

اگر در تصمیم خود قاطع هستید و تصمیم به راه‌اندازی کسب و کار دارید، جواب قطعا بله است.
به دلیل ماهیت دوره و دسترسی یک جا به کل محتوا متاسفانه برای این دوره بخصوص این سیاست جاری نمی‌باشد. برای مطالعه بیشتر می‌توانید به شرایط و ضوابط رجوع کنید.
این دوره کاملا آنلاین بوده و هر زمان که شما تمایل داشته باشید می‌توانید شروع یا تمام کنید و همچنین از ابتدا دوباره شروع کنید.
بله تمام دوره به طور یکجا ارائه می‌شود.

پیش نیاز ها

 • داشتن روحیه کارآفرینی
 • خواستن یک زندگی متفاوت
 • توانایی تحمل کردن سختی‌های مسیر
 • تفاوت را به عنوان یک امتیاز نگاه کردن

ویژه ها

 • تمرکز بر ذهنیت کارآفرینی
 • بررسی اهمیت داشتن استارتژی
 • بررسی ایرادات اصلی کارآفرینی
 • اصول اولیه راه‌اندازی کسب و کار

مخاطبین هدف

 • تمامی افرادی که می‌خواهند یک کسب و کار راه‌اندازی کنند
 • کارآفرینانی که به دنبال بهینه‌سازی ساخاتر کاری خود هستند
 • دانشجویان کلیه رشته‌های مدیریت
 • مدیران کسب و کارهای کوچک و متوسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *